Тема: Склад числа 10. Послідовність чисел у межах 10. Порівняння чисел. Доповнення
рівностей.
Мета:
ознайомити учнів із варіантами розкладання числа 10 на два доданки;
вчити
швидко доповнювати задане число до 10;
закріплювати вміння розв’язувати приклади на додавання в
межах 10;
розвивати обчислювальні навички, просторові уявлення,
активізувати логічне мислення;
піднімати
емоційний настрій через використання ігрових моментів;
викликати
почуття доброзичливості, бажання допомагати
тваринам і піклуватися про них;
Обладнання: малюнок лисеняток, кошик з грибочками, предметні
малюнки, таблиця №32, таблиця «Склад числа», схематичні малюнки вагончиків,
зображення кружечків на дошці, цифрова каса для гри «Живі цифри», підручники,
зошити.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Діти,
в народі кажуть, що добрий гість – дому радість. Сподіваюсь, що ви, як і я,
раді нашим гостям. Давайте з ними привітаємось. (Вітаються, повернувшись до
присутніх).
Всі сідайте тихо, діти, домовляємося не
шуміти, руку гарно підіймати,
на уроці не дрімати, а знання мерщій хапати.
То ж
гаразд, часу не гаєм і урок вже
починаємо.
ІІ. Оголошення теми і мети уроку
Любі
діти! Сьогодні до нас на урок завітали лисенятка – грибники! Вони
назбирали повен кошик їстівних грибів. Діти, навіть лисенятка знають, що з
грибами потрібно бути дуже обережними, щоб не натрапити на отруйні гриби. Але у
лисичок біда, розгубилися грибочки . Для
того щоб зібрати грибочки в кошик і повернути його лисеняткам потрібно виконати
завдання, які записані на грибочках. Допоможемо лисеняткам повернути кошик з
грибами? Отже:
Міркуємо -
швидко!
Відповідаємо
точно!
Лічимо
– правильно!
Пишемо
– гарно!
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1 Грибочок.
Усний рахунок:
1)
лічба предметів у межах 10 за предметними малюнками;
2) гра «По сходинках» (пряма і зворотна
лічба);
3) дайте відповіді на запитання:
-
Як одержали
число 10?
-
Назвіть
сусідів числа 9, 7, 4, 2.
-
З яких двох
чисел складається число 9?
2 Грибочок.
Гра
«Складіть поїзд»( Розв’язати приклади, записані на вагончиках. Усі вагончики
потрібно розташувати в порядку зростання результатів.)
ІV. Вивчення нового матеріалу.
3
Грибочок. Познайомитися
зі складом числа 10.
1)На дошці намальовано кружечки білою крейдою. Учні біля
дошки доповнюють кожен ряд відповідною кількістю кружечків червоною крейдою.
Складають рівності.
4 Грибочок. За таблицею назвіть пари чисел, які пояснюють склад числа 10.
5 Грибочок. За
таблицею «Склад числа» повторити склад числа 10.
Фізкультхвилинка
Допомога
білочкам продовжується. Завдання ви
вправно виконуєте.
А щоб швидше все зробити
Слід нам, друзі, відпочити!
V. Закріплення вивченого матеріалу
6 Грибочок . Робота з підручником (с.39)
1)
Полічи
окремо кішок і кошенят.
2)
Які числа
пропущено? Порівняй числа кожної пари.
3)
За
малюнками поясни, на які два числа можна розкласти число 10.
4)
Добери такі
числа, щоб рівності були правильними.
7 Грибочок . Робота в зошиті (с.30)
1)Щоб цифри правильно писати, хвилинку каліграфії
треба почати.
Цифри пишу рівнесенько,
Щоб були гарнесенькі,
Щоб залюбки дивився я,
Вчитель, гості і сім’я.
8 Грибочок.
Самостійна робота.
Самостійно ми працюєм
Помилок не буде – факт!
Ми уважно поміркуєм,
Щоб вийшов гарний результат!
9
Грибочок. Розв’язати
цікаві задачі-вірші
·
Руки вгору
підніміть,
Пальці швидко полічіть:
Зліва п’ять і справа п’ять.
Скільки разом? Як сказать? (5 + 5 = 10)
·
Швидко їде
Федя на велосипеді,
А за ним – ще дев’ять хлоп’ят.
Скільки хлопців їде в сад? (1 + 9 = 10)
·
У Оленки
три копійки,
А Надійка має сім.
Допоможемо дівчаткам
Гроші всі порахувати. (3 + 7 = 10)
10 Грибочок. Гра «Живі цифри» (Цифри швидко ожили й пару собі знайшли. Учні утворюють пари чисел, які пояснюють склад числа 10)
VІ. Підсумок уроку
Дітки,
сподобався вам урок? А що найбільше запам’яталось? Яке завдання було цікаве?
( Отримання
вербальних оцінок за роботу на уроці)
Урок наш закінчився, діти.
Бажаю кожному із вас радіти.
Вітаю гостей і своїх малят:
Прийміть
вдячність від лисенят!
Немає коментарів:
Дописати коментар